Net als vorig jaar hebben werknemers van horecaondernemingen die onder de Horeca CAO vallen, recht op een eindejaarsuitkering van 1,25% over het in 2011 uitbetaalde loon plus vakantietoeslag. Voorwaarde is dat ze het gehele jaar in dienst zijn geweest.
Uitzondering hierop vormen de leerlingen: ook wanneer deze nog geen vol jaar in dienst zijn, hebben ze recht op deze eindejaarsuitkering.
Hieronder voor de duidelijkheid de tekst uit de Horeca CAO:
Eindejaarsuitkering De werknemer die per 31 december van enig jaar een volledig kalenderjaar bij dezelfde werkgever in dienst is, heeft per 31 december van dat jaar recht op een bruto uitkering van 1,25 % over de in het kalenderjaar uitbetaalde (uur)lonen plus vakantietoeslag van die werknemer over dat kalenderjaar. De eindejaarsuitkering wordt ook uitgekeerd aan de leerling die op 31 december van enig jaar nog geen vol kalenderjaar bij de zelfde werkgever in dienst is geweest en wordt bepaald op de bij die werkgever in het kalenderjaar uitbetaalde (uur)lonen plus vakantietoeslag.
Bron: KHN Horeca CAO |
|
|
|